Wystartowaliśmy po raz szósty!

Jeśli tak jak my jesteś miłośnikiem przyrody i zależy Ci na ekosystemie, zarejestruj się, załóż sztab lub dołącz do wybranej przez siebie akcji. Wspólnie zadbajmy o naszą okolicę!

System rejestracji został oficjalnie otwarty. Od 1 marca można zgłosić swój sztab lub dołączyć do akcji sprzątania w ramach szóstej edycji Operacji Czysta Rzeka. Wszystkie etapy zarządzania sztabem omówiliśmy w Poradniku Szefa Sztabu. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc, a infolinia 22 290 20 40 jest dla Ciebie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Tak jak w ubiegłym roku, sztaby mogą przeprowadzać akcje otwarte, przeznaczone dla wszystkich chętnych osób, skierowane do zamkniętych grup znajomych lub współpracowników akcje prywatne lub akcje szkolne przeznaczone dla szkół i przedszkoli. Jesteśmy otwarci na wszystkich ludzi dobrej woli, serdecznie zapraszamy więc na swój pokład również osoby niepełnoletnie w wieku od 13-18 lat po okazaniu zgody opiekuna prawnego, a dzieci do 13. roku życia w towarzystwie rodzica lub opiekuna. Wiosenne akcje sprzątania potrwają do 25 maja.

Zależy nam na tym, aby przestrzeń, w której żyjemy, pozostała co najmniej w takim stanie, w jakim sami ją zastaliśmy. W dotychczasowych pięciu edycjach Operacji Czysta Rzeka udział wzięło ponad 36,7 tys. osób, które zebrały ponad 875 ton śmieci. Jeśli chcesz być częścią tak aktywnej społeczności – dołącz do 6. edycji Operacji Czysta Rzeka i posprzątaj razem z nami!

Link do rejestracji

Do zobaczenia nad rzeką!