Zapraszamy do Namysłowa, Orzechowa i Czeremchy

W najbliższy weekend 23-24 lipca zapraszamy na porządki nad Widawą (Namysłów) i Wartą (Orzechowo). W niedzielę będziemy gościć także na Festiwalu Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze.

Mimo wakacji nie próżnujemy. Trwają nasze letnie akcje sprzątanie na rzekach oraz z partnerami. Pojawiamy się też na festiwalach.

Praktycznie każde sprzątanie z partnerami kończy się toną zebranych śmieci. Jesteśmy przerażeni, ale także niezmiernie wdzięczni za to, że wykonujemy wspólnie wielką pracę na łonie natury. Akcje z poziomu kajaków to znacznie mniejsze ilości odpadów, ale wciąż spływając rzekami mamy co robić.

W najbliższy weekend będziemy sprzątać w woj. opolskim i wielkopolskim oraz gościć na festiwalu w woj. podlaskim.

Wciąż można dołączyć do lokalnych sztabów, organizujących akcje:

  • 23 lipca w Namysłowie, rzeka: Widawa
  • 24 lipca w Orzechowie, rzeka: Warta:

W tym roku postanowiliśmy także wzbogacić nasze działania o merytoryczne kwestie, stąd obecność na festiwalach naszych gości. 15 lipca rozmawialiśmy o odpowiedzialnych festiwalach w Gorajcu, a 24 lipca z dr inż. Marcinem Grabowskim porozmawiamy na temat rolnictwa i wód. Spotkanie odbędzie się o godzinie 12 w sali widowiskowej GOK w Czeremsze.

O prelegencie:

Od ponad dekady związany zawodowo z entomologią, szczególnie zainteresowany ekologią wrogów naturalnych szkodników roślin, ochroną gatunkową owadów, różnorodnością biologiczną, ochroną przyrody. Aktywnie związany z projektami naukowymi, edukacyjnymi, dotyczącymi ochrony przyrody, biologicznej ochrony roślin, rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Jednym z jego nowych zainteresowań jest ekologia pszczół w mieście i terenach krajobrazu rolniczego.

O festiwalu w Czeremsze:

Festiwal Wielu Kultur i Narodów w Czeremsze (woj. podlaskie) od 1996 roku przeżywa „najazd“ fanów tradycji, dziedzictwa kulturowego oraz folku z całej Polski i Europy. Przez lata festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców.

Do zobaczenia na naszych wydarzeniach!