skip to Main Content
Sztab Główny

tel. 530 930 019
tel. 83 357 51 46
(pon-pt. 9.00-17.00)

rzeka@operacjarzeka.pl

DLA MEDIÓW
Izabela Sałamacha
tel. 609 900 492
iza@operacjarzeka.pl

DLA SPONSORÓW
Mariusz Kalinowski
tel. 607 945 139
m.kalinowski@krainabugu.pl

SZTAB GŁÓWNY
tel. 530 930 019
tel. 83 357 51 46
(pon-pt. 9.00-17.00)
rzeka@operacjarzeka.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW
Izabela Sałamacha
tel. 609 900 492
iza@operacjarzeka.pl

KONTAKT DLA SPONSORÓW
Mariusz Kalinowski
tel. 607 945 139
m.kalinowski@krainabugu.pl

Sztab Główny

To ekipa koordynująca przebieg Operacji Czysta Rzeka. To zespół pasjonatów w swych dziedzinach, którym bliska jest troska o przyrodę.  Niemal wszyscy wspierają akcję od samego początku, angażując w nią swój czas, kompetencje i niejednokrotnie własne ręce. Zależy im na tym, aby pokazać, że solidarność i mobilizacja w słusznej społecznej sprawie, jaką jest sprzątanie rzek i okolic, pozwala zachować i utrzymać ich piękno dla przyszłych pokoleń.

Beata Podwojska

Kreacja, grafika i DTP

Autorka znaku graficznego Operacji Czysta Rzeka oraz strony wizualnej akcji. Wszystkie elementy graficzne, które pojawiają się w ramach akcji wychodzą spod jej tabletu. To dzięki Beacie mamy ,,fajne” koszulki sztabowe i generalnie dobrze wyglądamy na mieście.

A na codzień upiększa szereg projektów kreatywnych oraz dba o wizerunek Politechniki Gdańskiej, gdzie pracuje w dziale kreacji.

Daniel Parol

Organizacja Sztabu Głównego

Jeden z ojców założycieli akcji Operacja Czysta Rzeka. Wspólnie z Jankiem Chrostowskim w 2019 r. ,,odpalili” pierwszą edycję, która rozpłynęła się po całej Polsce. W Operacji widzicie go najczęściej, gdyż to on ogłasza wszelkie newsy związane i przekazuje Wam najważniejsze informacje związane z akcją. Trochę też organizuje prace Sztabu Głównego.

A jeśli jeszcze Wam go mało, to znajdziecie go także w magazynie ,,Kraina Bugu” której jest redaktorem naczelnym.

Dominik Stecki

Video

Autor wszystkiego co się w Operacji pojawia w formie interaktywnej. Człowiek, który czasem patrzy na nas z góry. Odpowiedzialny za przygotowanie materiałów video i dźwiękowych. Dzięki niemu oprócz Daniela możecie od czasu do czasu obejrzeć co dzieje się w sztabach lokalnych, a także jak wyglądają nasze rzeki z lotu ptaka.

Na codzień realizuje własne filmy i produkcje video, tworzy swój własny projekt ,,Patrz na Wschód” gdzie podgląda wschód z góry i z dołu.

Iza Sałamacha

Media i Public Relations
Jeśli macie okazję usłyszeć, zobaczyć lub przeczytać o Operacji Czysta Rzeka, to dzieje się tak dlatego, że palce maczała w tym Iza. Wbrew powszechnym standardom nie pracuje od poniedziałku do piątku od 9 do 17, ale czuwa nad nami całą dobę. Często możecie ją zobaczyć lub usłyszeć w mediach, bo jest także naszym rzecznikiem. To ona decyduje o tym, jak i co mówimy o Operacji, a czego nam mówić nie wolno, choć zazwyczaj mówimy Wam o wszystkim. A jeśli widzicie na naszej stronie internetowej świeże aktualności, to możecie być pewni, że to ,,robota” Izy.
W przeszłości wymyślała i realizowała kampanie społeczne dla największych tego świata (a na pewno Polski), teraz wspiera tych mniejszych. Jeśli znacie hasło ,,Mam haka na raka” to jest to jeden z licznych projektów, w który była zaangażowana. Od pół roku mieszka w Olsztynie, gdzie biega, morsuje i eksploruje Warmię, a w międzyczasie tworzy z nami Operację Czysta Rzeka 2021.

Janusz Chrostowki

Koordynacja merytoryczna

Drugi z ojców założycieli. W Operacji odpowiedzialny za rozwój, współpracę i merytoryczne aspekty akcji, w szczególności za działania edukacyjne i projekty specjalne. Dzięki niemu możemy rozwijać akcję nie tylko w aspekcie sprzątania, ale także sprawić by w przyszłości, zostawiać jak najmniej śmieci nad wodą.

A jak już wszystko rozwinie i sprawi, że śmieci jest mniej to wsiada na swoją Yamahę i zasuwa na Śląsk Cieszyński i do Czech. Czasem też mieszka w Nowym Yorku.

Joanna Jaszczuk

Sekretariat Sztabu Głównego

Najważniejsza osoba w Sztabie Głównym, gdyż bez niej nie otrzymalibyście swoich operacyjnych pakietów, a także nie wiedzielibyście z kim porozmawiać o szczegółach akcji. W Sztabie Głównym odpowiedzialna za korespondencję, maile, telefony oraz pierwszą linię frontu informacyjnego.

Joanna mimo swojego sympatycznego wyglądu i łagodnego głosu, potrafi bardzo szybko i konkretnie rozprawić się telefonującym lub piszącym. Także uważajcie i zastanówcie się czy faktycznie musicie do nas dzwonić.

Kasia Sobieska

Social Media (i nie tylko)

Osoba od zadań specjalnych. Dzięki Kasi jesteście na bieżąco z tym co dzieje się w akcji, ponieważ to ona systematycznie zasila nasze: fejsbuki, instagramy, serwis www i inne narzędzia, którymi informujemy Was co się u nas dzieje. Ale jak ktoś z nas sobie nie radzi, lub jest w ,,niedoczasie” i wszystkie ASAPy już się wysypały, wówczas Kasia przychodzi z pomocą.

Gdy kończy się Operacja, Kasia przekierowuje swoją energię do projektów takich jak: Stolica Języka Polskiego, Fundacja Kreatywna Przestrzeń czy Ambasador Wschodu.

Konrad Smoliński

Koordynacja Akcji

Człowiek orkiestra. Odpowiedzialny za wszystko i dający z siebie wszystko. Pociąga wszystkie operacyjne sznurki i w zasadzie nic bez niego nie może się wydarzyć. Jeśli coś nie działa to Konrad szuka problemu i go rozwiązuje, a jeśli nie rozwiązuje to usuwa. Do Sztabu Głównego dołączył z Włodawy gdzie podczas I edycji koordynował jeden z największych Sztabów pierwszej akcji.

Na codzień spotkacie go we Włodawie, gdzie organizuje i uczestniczy w najróżniejszych projektach, którymi potem bombarduje wszystkich dookoła. I jeszcze jedno – to jedyny nasz doktor w Sztabie Głównym uczestniczący w Operacji.

Maciej Omelaniuk

Współpraca z samorządami/operatorami

Jeśli chcesz stworzyć własny sztab i nie za bardzo wiesz jak rozwiązać problem z odpadami, albo jesteś po rozmowie z lokalnymi partnerami, ale ciągle nikt nie chce Ci pomóc z odbiorem śmieci, wówczas na pewno na swojej operacyjnej drodze spotkasz Maćka. On podpowie, pomoże i wesprze Twoje rozmowy, a ostatecznie z nim ustalisz sposób w jaki odpady zostaną odebrane ze sztabu.

A gdy już wszystkie nasze odpady znajdą się we właściwym sobie miejscu wówczas Maćka spotkacie gdzieś daleko ukrytego nad Bugiem lub w Dolinie Narwii albo w Puszczy Białowieskiej gdzie podgląda zwierzaki wszelkiej maści.

Marcin Ślęzak

Online i system rejestracji

Marcin współpracuje z Operacją Czysta Rzeka od początku. Pierwsza wersja naszego serwisu internetowego była jego autorstwa. W ubiegłym roku wdrożył nowy system do rejestracji sztabów i wolontariuszy, którego także w tym roku używamy. W naszym zespole odpowiada za wszystkie narzędzia, dzięki którym łatwo i przyjemnie możecie dokonać rejestracji.

Marcina nigdy nie widzieliśmy bo pracujemy zdalnie. Wiemy, że przebywa w Częstochowie i pracuje tylko do godz.16.00.

Mariusz Byczyk

Realizacja Finału Akcji
W zasadzie jest niewidoczny, ale jego pracę oglądają wszyscy, którzy przybywają na finał Operacji Czysta Rzeka lub na inne wydarzenia, które tworzymy podczas akcji. A jeśli już uda Wam się go zobaczyć, to z pewnością będzie przemieszczał się w gronie swoich współpracowników i dbał o każdy szczegół związany z wydarzeniem, które właśnie realizuje. Najbardziej skrupulatny człowiek w naszej ekipie, dbający (czasem do przesady) o każdy detal imprezy.
Z zamiłowania restaurator, który w Lublinie prowadził kilka świetnych i znanych z dobrej muzyki i kuchni lokali. Nad Bugiem spędza czas w weekendy, gdzie oddaje się rowerowo-crossowym zmaganiom.

Mariusz Kalinowski

Sponsoring

Dzięki Mariuszowi Operacja Rzeka ma takich fajnych Sponsorów i Partnerów, i dzięki jego pracy jako wolontariusze i szefowie sztabów mamy nasze operacyjne koszulki, worki i inne narzędzia potrzebne do przeprowadzenia akcji. Także dzięki niemu i Partnerom, których zaprasza możemy sfinansować całe przedsięwzięcie.

Na codzień spotkacie z aparatem nad Bugiem, choć ostatnio widuje się go częściej w Gdyni. Prowadzi swój blog fotograficzny i oprócz zdjęć przyrody uwiecznia piękne kobiety na swoich fotografiach.

Rafał Siwek

Współpraca ze sztabami

Myślisz o założeniu własnego sztabu lub już go założyłeś, ale nie wiesz co dalej robić, to na pewno z pomocą przyjdzie Rafał, który da Ci najlepsze wskazówki i wskaże najszybsze rozwiązania. To on jest opiekunem wszystkich naszych sztabów.

A jeśli chciałbyś przy okazji popływać kajakiem to zaprosi Cię na największą imprezę kajakową w Polsce, którą organizuje w Drohiczynie nad Bugiem pod nazwą ,,500 Kajaków”.