skip to Main Content
Sztab Główny

tel. 530 930 019
tel. 83 357 51 46
(pon-pt. 9.00-17.00)

rzeka@operacjarzeka.pl

DLA MEDIÓW
Izabela Sałamacha
tel. 609 900 492
iza@operacjarzeka.pl

DLA SPONSORÓW
Mariusz Kalinowski
tel. 607 945 139
m.kalinowski@krainabugu.pl

SZTAB GŁÓWNY
tel. 530 930 019
tel. 83 357 51 46
(pon-pt. 9.00-17.00)
rzeka@operacjarzeka.pl

KONTAKT DLA MEDIÓW
Izabela Sałamacha
tel. 609 900 492
iza@operacjarzeka.pl

KONTAKT DLA SPONSORÓW
Mariusz Kalinowski
tel. 607 945 139
m.kalinowski@krainabugu.pl

Sztab Główny

To ekipa koordynująca przebieg Operacji Czysta Rzeka. To zespół pasjonatów w swych dziedzinach, którym bliska jest troska o przyrodę.  Niemal wszyscy wspierają akcję od samego początku, angażując w nią swój czas, kompetencje i niejednokrotnie własne ręce. Zależy im na tym, aby pokazać, że solidarność i mobilizacja w słusznej społecznej sprawie, jaką jest sprzątanie rzek i okolic, pozwala zachować i utrzymać ich piękno dla przyszłych pokoleń.

Beata Podwojska

Kreacja, grafika i DTP

Autorka znaku graficznego Operacji Czysta Rzeka oraz strony wizualnej akcji. Wszystkie elementy graficzne, które pojawiają się w ramach akcji wychodzą spod jej tabletu. To dzięki Beacie mamy ,,fajne” koszulki sztabowe i generalnie dobrze wyglądamy na mieście.

A na codzień upiększa szereg projektów kreatywnych oraz dba o wizerunek Politechniki Gdańskiej, gdzie pracuje w dziale kreacji.

Daniel Parol

Organizacja Sztabu Głównego

Jeden z ojców założycieli akcji Operacja Czysta Rzeka. Wspólnie z Jankiem Chrostowskim w 2019 r. ,,odpalili” pierwszą edycję, która rozpłynęła się po całej Polsce. W Operacji widzicie go najczęściej, gdyż to on ogłasza wszelkie newsy związane i przekazuje Wam najważniejsze informacje związane z akcją. Trochę też organizuje prace Sztabu Głównego.

A jeśli jeszcze Wam go mało, to znajdziecie go także w magazynie ,,Kraina Bugu” której jest redaktorem naczelnym.

Dominik Stecki

Video

Autor wszystkiego co się w Operacji pojawia w formie interaktywnej. Człowiek, który czasem patrzy na nas z góry. Odpowiedzialny za przygotowanie materiałów video i dźwiękowych. Dzięki niemu oprócz Daniela możecie od czasu do czasu obejrzeć co dzieje się w sztabach lokalnych, a także jak wyglądają nasze rzeki z lotu ptaka.

Na codzień realizuje własne filmy i produkcje video, tworzy swój własny projekt ,,Patrz na Wschód” gdzie podgląda wschód z góry i z dołu.

Gabriela Chomiczewska

Social Media

Dołączyła do nas niedawno, ale od pierwszej minuty jej obecności coś drgnęło w naszych mediach społecznościowych. W Operacji Czysta Rzeka tworzy naszego Instagrama, ale nie stroni też od Facebooka. W przeciwieństwie od Izy raczej w mediach jej nie zobaczycie, ale dzięki niej social media mogą widzieć nas.
Pomiędzy 8 a 19 spotkać ją można w jednym z kilku Instytutów Uniwersytetu Jagiellońskiego – zależy od tego, na jaki kierunek akurat ma ochotę. Całodobowa kocia mama. Wolny czas poświęca na aktywizm skupiony na wykluczeniach społecznych wszystkich istot żyjących. Rzadko, ale jednak bywa nad Bugiem, zwłaszcza w okolicach Włodawy.

Iza Sałamacha

Media i Public Relations
Jeśli macie okazję usłyszeć, zobaczyć lub przeczytać o Operacji Czysta Rzeka, to dzieje się tak dlatego, że palce maczała w tym Iza. Wbrew powszechnym standardom nie pracuje od poniedziałku do piątku od 9 do 17, ale czuwa nad nami całą dobę. Często możecie ją zobaczyć lub usłyszeć w mediach, bo jest także naszym rzecznikiem. To ona decyduje o tym, jak i co mówimy o Operacji, a czego nam mówić nie wolno, choć zazwyczaj mówimy Wam o wszystkim. A jeśli widzicie na naszej stronie internetowej świeże aktualności, to możecie być pewni, że to ,,robota” Izy.
W przeszłości wymyślała i realizowała kampanie społeczne dla największych tego świata (a na pewno Polski), teraz wspiera tych mniejszych. Jeśli znacie hasło ,,Mam haka na raka” to jest to jeden z licznych projektów, w który była zaangażowana. Od pół roku mieszka w Olsztynie, gdzie biega, morsuje i eksploruje Warmię, a w międzyczasie tworzy z nami Operację Czysta Rzeka 2021.

Janusz Chrostowki

Koordynacja merytoryczna

Drugi z ojców założycieli. W Operacji odpowiedzialny za rozwój, współpracę i merytoryczne aspekty akcji, w szczególności za działania edukacyjne i projekty specjalne. Dzięki niemu możemy rozwijać akcję nie tylko w aspekcie sprzątania, ale także sprawić by w przyszłości, zostawiać jak najmniej śmieci nad wodą.

A jak już wszystko rozwinie i sprawi, że śmieci jest mniej to wsiada na swoją Yamahę i zasuwa na Śląsk Cieszyński i do Czech. Czasem też mieszka w Nowym Yorku.

Joanna Jaszczuk

Sekretariat Sztabu Głównego

Najważniejsza osoba w Sztabie Głównym, gdyż bez niej nie otrzymalibyście swoich operacyjnych pakietów, a także nie wiedzielibyście z kim porozmawiać o szczegółach akcji. W Sztabie Głównym odpowiedzialna za korespondencję, maile, telefony oraz pierwszą linię frontu informacyjnego.

Joanna mimo swojego sympatycznego wyglądu i łagodnego głosu, potrafi bardzo szybko i konkretnie rozprawić się telefonującym lub piszącym. Także uważajcie i zastanówcie się czy faktycznie musicie do nas dzwonić.

Kasia Sobieska

Social Media (i nie tylko)

Osoba od zadań specjalnych. Dzięki Kasi jesteście na bieżąco z tym co dzieje się w akcji, ponieważ to ona systematycznie zasila nasze: fejsbuki, instagramy, serwis www i inne narzędzia, którymi informujemy Was co się u nas dzieje. Ale jak ktoś z nas sobie nie radzi, lub jest w ,,niedoczasie” i wszystkie ASAPy już się wysypały, wówczas Kasia przychodzi z pomocą.

Gdy kończy się Operacja, Kasia przekierowuje swoją energię do projektów takich jak: Stolica Języka Polskiego, Fundacja Kreatywna Przestrzeń czy Ambasador Wschodu.

Konrad Smoliński

Koordynacja Akcji

Człowiek orkiestra. Odpowiedzialny za wszystko i dający z siebie wszystko. Pociąga wszystkie operacyjne sznurki i w zasadzie nic bez niego nie może się wydarzyć. Jeśli coś nie działa to Konrad szuka problemu i go rozwiązuje, a jeśli nie rozwiązuje to usuwa. Do Sztabu Głównego dołączył z Włodawy gdzie podczas I edycji koordynował jeden z największych Sztabów pierwszej akcji.

Na codzień spotkacie go we Włodawie, gdzie organizuje i uczestniczy w najróżniejszych projektach, którymi potem bombarduje wszystkich dookoła. I jeszcze jedno – to jedyny nasz doktor w Sztabie Głównym uczestniczący w Operacji.

Maciej Omelaniuk

Współpraca z samorządami/operatorami

Jeśli chcesz stworzyć własny sztab i nie za bardzo wiesz jak rozwiązać problem z odpadami, albo jesteś po rozmowie z lokalnymi partnerami, ale ciągle nikt nie chce Ci pomóc z odbiorem śmieci, wówczas na pewno na swojej operacyjnej drodze spotkasz Maćka. On podpowie, pomoże i wesprze Twoje rozmowy, a ostatecznie z nim ustalisz sposób w jaki odpady zostaną odebrane ze sztabu.

A gdy już wszystkie nasze odpady znajdą się we właściwym sobie miejscu wówczas Maćka spotkacie gdzieś daleko ukrytego nad Bugiem lub w Dolinie Narwii albo w Puszczy Białowieskiej gdzie podgląda zwierzaki wszelkiej maści.

Marcin Ślęzak

Online i system rejestracji

Marcin współpracuje z Operacją Czysta Rzeka od początku. Pierwsza wersja naszego serwisu internetowego była jego autorstwa. W ubiegłym roku wdrożył nowy system do rejestracji sztabów i wolontariuszy, którego także w tym roku używamy. W naszym zespole odpowiada za wszystkie narzędzia, dzięki którym łatwo i przyjemnie możecie dokonać rejestracji.

Marcina nigdy nie widzieliśmy bo pracujemy zdalnie. Wiemy, że przebywa w Częstochowie i pracuje tylko do godz.16.00.

Mariusz Byczyk

Realizacja Finału Akcji
W zasadzie jest niewidoczny, ale jego pracę oglądają wszyscy, którzy przybywają na finał Operacji Czysta Rzeka lub na inne wydarzenia, które tworzymy podczas akcji. A jeśli już uda Wam się go zobaczyć, to z pewnością będzie przemieszczał się w gronie swoich współpracowników i dbał o każdy szczegół związany z wydarzeniem, które właśnie realizuje. Najbardziej skrupulatny człowiek w naszej ekipie, dbający (czasem do przesady) o każdy detal imprezy.
Z zamiłowania restaurator, który w Lublinie prowadził kilka świetnych i znanych z dobrej muzyki i kuchni lokali. Nad Bugiem spędza czas w weekendy, gdzie oddaje się rowerowo-crossowym zmaganiom.

Mariusz Kalinowski

Sponsoring

Dzięki Mariuszowi Operacja Rzeka ma takich fajnych Sponsorów i Partnerów, i dzięki jego pracy jako wolontariusze i szefowie sztabów mamy nasze operacyjne koszulki, worki i inne narzędzia potrzebne do przeprowadzenia akcji. Także dzięki niemu i Partnerom, których zaprasza możemy sfinansować całe przedsięwzięcie.

Na codzień spotkacie z aparatem nad Bugiem, choć ostatnio widuje się go częściej w Gdyni. Prowadzi swój blog fotograficzny i oprócz zdjęć przyrody uwiecznia piękne kobiety na swoich fotografiach.

Rafał Siwek

Współpraca ze sztabami

Myślisz o założeniu własnego sztabu lub już go założyłeś, ale nie wiesz co dalej robić, to na pewno z pomocą przyjdzie Rafał, który da Ci najlepsze wskazówki i wskaże najszybsze rozwiązania. To on jest opiekunem wszystkich naszych sztabów.

A jeśli chciałbyś przy okazji popływać kajakiem to zaprosi Cię na największą imprezę kajakową w Polsce, którą organizuje w Drohiczynie nad Bugiem pod nazwą ,,500 Kajaków”.