Ponad 20 sztabów posprząta brzegi Wisły w Warszawie – to nasz plan na 22 kwietnia. Wraz z Zarządem Zieleni Warszawy, Dzielnicą Wisła i Pawilonem Edukacyjnym „Kamień” zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Ziemi nad królową polskich rzek!
Akcja Główna będzie odbywać się w wytyczonych ponad 20 odcinkach po obu warszawskich brzegach Wisły od Mostu Południowego do Młocin. Można będzie dołączyć do sprzątania wybranej lokalizacji, zapisując się do akcji poprzez nasz system rejestracyjny. Swoje własne sztaby będą mieć również nasi partnerzy. Poniżej przedstawiamy Wam szczegółowy wykaz miejsc, które będziemy uwalniać od śmieci.
Sztaby po prawej stronie Wisły:
- Most Północny – Kładka Żerańska
- Kładka Żerańska – Most Grota-Roweckiego
- Wybrzeże Puckie
- Wybrzeże Szczecińskie
- Plaża Poniatówka
- Most Łazienkowski
- Ujęcie wody Gruba Kaśka
- Strefa Rekreacji Gocław
- Plaża Leśna
- Strefa Kępa Wieloryb
- Plaża Romantyczna
- Drużyna Dzielnicy Wisła
Sztaby po lewej stronie Wisły:
Po sprzątaniu zapraszamy do Miasteczka OCR/Pawilonu Edukacyjnego „Kamień”, czyli rekreacyjnej przestrzeni, w której będą na Was czekać poczęstunek, występ DJ’a Krzaku oraz leżaki – wszystko na ul. Wybrzeże Puckie 1. Będziemy mogli się poznać i zrelaksować po wymagających porządkach. Obok Miasteczka znajdzie się także zapewniony przez firmę ASEKOL PL punkt odbioru elektrośmieci, w którym będzie można bezpiecznie pozbyć się wszelkiego zużytego sprzętu działającego na prąd lub baterie.
Jak zawsze możecie liczyć na worki i rękawice oraz wsparcie liderów, którzy będą czuwali nad przebiegiem akcji w terenie.
Do zobaczenia nad rzeką!
Harmonogram imprezy:
10:00 – otwarcie Miasteczka OCR dla uczestników
12:00 – zbiórka w miejscach akcji i początek sprzątania
12:00-14:00 – akcje sprzątania
13:00 – 15:00 – spotkanie w Miasteczku dla osób, które już posprzątały
17:00 – zakończenie
Pawilon Edukacyjny Kamień został wybudowany w ramach projektu pn. „Ochrona siedlisk kluczowych gatunków ptaków Doliny Środkowej Wisły w warunkach intensywnej presji aglomeracji warszawskiej” w skrócie „WisłaWarszawska.pl”. Projekt zrealizowany został dzięki wsparciu udzielonemu ze środków pochodzących z dofinansowania Komisji Europejskiej w ramach instrumentu finansowego LIFE+ oraz z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.