SEGRO – AGNIESZKA ZACZYŃSKA

Opony, butelki, lampki choinkowe a nawet… telewizor. To tylko niektóre z wielu przedmiotów znalezionych przez nasze zespoły w Warszawie, Poznaniu, Gliwicach i Łodzi w ciągu trzech akcji Operacja Czysta Rzeka w latach 2021-2023. Co roku angażujemy do wspólnego sprzątania brzegów rzek i jezior cały polski zespół w ramach naszego dnia wolontariatu realizującego jeden z celów programu Odpowiedzialne SEGRO jakim jest inwestowanie w lokalne społeczności i środowisko naturalne.

Przez trzy lata udało się nam zebrać łącznie 2 tony odpadów, z czego jesteśmy bardzo dumni. Wspólnie z Operacją Czysta Rzeka zawsze wybieramy zbiorniki wodne zlokalizowane w bliskiej odległości od naszych parków logistycznych, aby nasz wspólny wysiłek był acdresowany właśnie lokalnie. W ten sposób zapobiegamy m.in. przedostawaniu się mikroplastiku do wody i chronimy zwierzęta przed konsumpcją plastikowych przedmiotów.

Udział w Operacji Czysta Rzeka to nie jedyne ekologiczne działanie, które realizujemy w ramach inwestowania w lokalne społeczności i środowisko naturalne. Od kilku lat instalujemy w szkołach i obiektach sportowych w Łodzi i Gliwicach bezdotykowe źródełka wody pitnej. Dzięki temu promujemy wśród dzieci zdrowy nawyk picia wody i nie sięgania po napoje w plastikowych butelkach. Program ten będziemy rozwijać również w kolejnych lokalizacjach. W naszej strategii zrównoważonego rozwoju stawiamy także na edukację w ramach programu Akademia SEGRO, w którym do dziś wzięło udział ponad 2000 młodych ludzi oraz na zatrudnienie organizując programy dla osób uchodźczych z Fundacją Ocalenie czy dni pracy z urzędem miasta. Jako właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, konsekwentnie dążymy do rozwoju z uwzględnieniem niskiej emisji dwutlenku węgla, a więc do maksymalnej neutralizacji wpływu naszej działalności na środowisko naturalne. W parkach magazynowych wprowadzamy różnorodne rozwiązania, np. panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, stacje ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych czy nowoczesne oświetlenie LED, które umożliwia redukcję zużycia energii nawet o 30 proc. Nowe budynki SEGRO w Polsce posiadają zieloną certyfikację BREEAM na poziomie minimum Excellent.

Agnieszka Zaczyńska, SEGRO Associate Director, Marketing, Communications & Partnership Development, Europa Centralna