WARTA POZNAŃ – MARCIN KOZUBSKI

Warta Poznań: lider zrównoważonego rozwoju w świecie sportu.

Warta Poznań, jedyny klub sportowy w Polsce z własną polityką ekologiczną oraz pierwszy klub piłkarski z wdrożoną strategią ESG, dołącza do akcji Operacja Czysta Rzeka. Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska to nie tylko misja, to nasze realne działania, nasza odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń i naszej planety.

Nasze inicjatywy proekologiczne są ukierunkowane na praktyczne działania. Przy klubie stworzyliśmy ule, wspierając tym samym populację pszczół i równocześnie przyczyniając się do zrównoważenia ekosystemu. Nasz projekt „Aleja Warciarzy” polega na sadzeniu drzew dla zasłużonych dla klubu zamiast stawiania betonowych pomników. Ponadto współpracujemy ze startupami produkującymi ekologiczne materiały biurowe, a także kontynuujemy nasze działania na rzecz redukcji plastiku. Nasza najpopularniejsza akcja „Ale Zasadził” w ramach której sadzimy 111 drzew za każdego strzelonego gola, to wyraz naszej troski o środowisko naturalne. Po dwóch edycjach tej akcji zasadziliśmy już ponad 8000 drzew.

W planach jest także budowa nowego stadionu Warty w Poznaniu, który będzie w pełni ekologiczny. Nowy kompleks sportowy Warty Poznań został zaprojektowany z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko, wykorzystując inteligentne systemy zarządzania energią, panele słoneczne i retencję wody deszczowej. Jesteśmy przekonani, że wszystkie nasze inicjatywy przyczynią się do ochrony naszej planety dla przyszłych pokoleń.

Wdrażamy strategię ESG, kierując się dobrymi wartościami. Jesteśmy pionierem wśród klubów sportowych w Polsce, dbając nie tylko o sukcesy na boisku, ale także o zrównoważony model biznesowy, który uwzględnia troskę o środowisko i lokalne społeczeństwo. Nasze działania inspirują innych do podobnych inicjatyw, pokazując, że możemy zmieniać świat, działając razem.

Warta Poznań nie kończy swej misji na stadionie. Jesteśmy zobowiązani do działania na rzecz lepszej przyszłości, tworząc środowisko sprzyjające życiu dla nas wszystkich.

Marcin Kozubski, Dyrektor Marketingu i Komunikacji Warty Poznań